kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı ve Dikimi Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Bayanlar Arasında

İçinde bulunduğumuz toplum da ve özellikle Müslüman ülkelerde; her ne kadar saklı tutulsa da kızlık zarına verilen büyük önem bildiğiniz üzere aşikardır. Genç kızların kendi aralarında sürekli konuştuğu, anlatılan çeşitli hikayelerle Üzerlerinde çeşitli korkular oluşturulan özellikle el değmemişliğin ve saflığın tek yolu olarak gösterilen kızlık zarı oldukça derin ve kapsamlı bir konudur. Genel olarak ilk cinsel ilişkide yırtılan kızlık zarı, istendiği takdirde cerrahi operasyon ile dikile bilmektedir. Bu yazımızda sizlere kızlık zarı dikimi hakkında bilinmeyenler ile ilgili bilgilerimizi sunmadan önce kısaca kızlık zarı nedir gelin birlikte inceleyelim.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık Zarı; Latince adı ile “Hymen” aslında bir Yunan Tanrısıdır. Afrodit ve Dionysus’un oğlu olan Hymen; evlilik ve düğün tanrısı olarak tarihtekızlık zarı nedir geçmektedir.  Yunan tarihinde, evlenen genç kızlar gerdek gecelerini Hymen tanrısına adadıkları için, kızlık zarına da bu sebepten ötürü Hymen adı verilmiştir. Hali hazırda tıbbi terimlerde kızlık zarı Hymen olarak geçmektedir. Genel itibariyle bakıldığında kızlık zarının vücutta herhangi bir görevi bulunmamaktır. Fakat bazı araştırmacılar, kızlık zarının vajinaya dışarıdan girebilecek yabancı cisimleri engellediğini söylemektedir. Bunun dışında cinsel istismara maruz kalan kişiler için adli tıpta tanı koyabilmek adına kızlık zarı kontrolü yapılmaktadır.

Kızlık zarı başta da belirttiğimiz üzere; genellikle ilk cinsel ilişkide veya yabancı cisim, muayene gibi durumlarda yırtılmaktadır. Cinsel ilişki sırasında penis kızlık zarının ortasındaki küçük delikten geçtiği için zarın çeşitli yerlerden yırtılmasına sebep olacak ve çok az miktarda kanamaya sebep olacaktır. Fakat kızlık zarı 1-2 gün içerisinde kendini onaracak ve tekrar ilişkiye girdiğinde kanama görülmeyecektir. Nadiren de olsa daha sonra girilen ilişkilerde az da olsa kanama olduğu görülmüştür.

Bazı bayanlar sandalyeden düştükleri zaman veya bisiklete binerken kızlık zarının yırtıldığını söylemektedir. Bunun gerçekten var olup, olmadığını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikilebilir Mi?

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi, kızlık zarı tekrar dikilebilir ve bakire bir bayandan hiçbir farkı olmaz. Kızlık zarı, genel olarak daha önceden cinsel ilişki yaşayan fakat özellikle bunu evlilik dışı gerçekleştirip sonrasında zor durumda kalmamak adına hiç cinsellik yaşamamış düşüncesini oluşturmak için tekrar diktirilmektedir. Özellikle ülkemizde kızlık zarı çok önemli bir olgudur. Doğup büyümeye başlayan her kız çocuğu öncelikle aile, okul, çevre ve dini bilgiler ışığında kızlık zarının oldukça kutsal ve korunması gerektiği yönünde baskı altında tutulmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle anlatılan gerdek gecesi hikayeleri de kızlık zarının kişiler üzerinde büyük bir ehemmiyet yaratması sağlanıyor.

kızlık zarı dikilebilir mi

İşte tam da bu noktada, evlilik dışı yaşanan cinsel birlikteliklerde yırtılan kızlık zarı, ilişkiye girilen kişiyle evlilik birliği kurulmaması halinde kişiyi gelecekte oluşturulan bu baskılar yüzünden zor durumda bırakmaktadır. Maalesef ki, ülkemizde özellikle erkeklerin evlilik halinde bir bayanda aradığı ve özellik olarak saydığı bakire olma durumudur. Çünkü bakire olan bir bayan, erkekler tarafından el değmemiş ve saf olarak nitelendirilmektedir. İşte tam da bu yüzden, tüm bu sıkıntıları yaşamamak adına daha önce cinsel ilişkiyle bakireliğini kaybeden bayanlar kızlık zarı dikimi yöntemine başvurmaktadır.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Elbette tüm bu olan bitenden sonra bayanların aklını kurcalayan tek soru kızlık zarı dikimi nasıl yapılır olacaktır. Bayanları en başta oldukça tedirgin eden bu operasyon aslında oldukça basit ve acısızdır. Kızlık zarı dikimi jinekologlar tarafından, lokal anestezi altında yapılır. Yani yalnızca kızlık zarı dikimi nasıl yapılırvajina bölgesi uyuşturulmaktadır. Elbette kişinin isteği doğrultusunda, genel anestezide uygulanabilmektedir. Kızlık zarı dikimi sırasında uygulanacak olan, kalıcı ya da geçici yönteme göre operasyon süresi de değişmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonunda amaçlanan; yaşanacak ilk cinsel ilişkide bakire bir bayanda olduğu gibi kanama gelmesini sağlamak olacaktır.

Kızlar zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. En yaygın olan yöntem; Flep yöntemi denilen, kalıcı kızlık zarı dikimidir. Flep; esasında vajinanın arka duvarından alınan doku parçasıdır. Alınan bu dokuyla yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Bu yöntemle amaçlanan; yaşanacak cinsel ilişki de kanama gelmesini sağlamaktır. Kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi diyecek olursanız; flep yöntemi bunun karşılığını oldukça iyi verecektir. Flep yöntemi kızlık zarı dikiminde en çok kullanılan yöntemdir. Bunun en temel sebebi, kişi 10 yıl sonra ilişkiye girse bile kızlık zarından kan gelecek olmasıdır. Operasyon yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Operasyon sırasında sadece kızlık zarı dikimi ile kalınmaz, şayet hastanın daha önceden yaşamış olduğu sık ilişki veya kürtaja bağlı vajina genişlemesi bulunuyorsa, operasyon ile birlikte vajinada daraltma işlemi de yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi operasyonu kadar, kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gereken konularda oldukça önemlidir. Gelin kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenlere kısaca göz atalım;

 • Operasyon sonrasında hasta mutlaka kontrol amaçlı doktor muayenelerine gitmeli,
 • Operasyon sonrası kullanılması gereken antibiyotik ilacı kullanmalı,
 • İlk 2 hafta vajina bölgesindeki dikişleri için verilen solüsyon hasta tarafından dikişli bölgeye uygulanmalı,
 • İlk 2 hafta ayakta duş almalı, bu dönem zarfında havuz ve denize girmekten kaçınmalıdır.
 • İlk 1 hafta spor yapmaktan, vajina bölgesine basınç yapacak spor hareketlerinden ve bisiklete binmekten kaçınmalıdır.

Bir diğer kızlık zarı dikimi ise; geçici dediğimiz yöntemdir. Bu yöntem kızlık zarı dikiminde en az kullanılan yöntem olmakla birlikte çok tercih edilmektedir. Nadiren de olsa tercih edenler, geçici kızlık zarı dikimini evlilikten 1-2 gün önce gerçekleştirmektedir. Bunun nedeni ise; geçici yöntemde kızlık zarı yırtılmasından arta kalan dokulara görünmez dikişler atılarak birleştirilmeye çalışılır. Fakat bu dikişler dayanıklı değildir ve ani harekette koparak yeni ve beklenmeyen bir kanamaya sebep olabilir. İşte bu yüzden, tercih edilen yöntem geçici kızlık zarı dikimi olacaksa; mutlaka cinsel ilişkiye girilecek tarihin biliniyor olması gerekmektedir.

Kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra, hastaların aklını en çok meşgul eden şey, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı sorusudur. Kızlık zarının dikilmiş olduğu, kişinin cinsel partneri tarafından asla anlaşılamaz. Yalnızca jinekolog muayenelerinde anlaşılabilecek bir durumdur.

Kızlık Zarı Dikim Ücreti ve Dikim Yapan Hastaneler

kızlık zarı dikimi yapan doktorlar

Kızlık zarı dikimi için karar veren bayanların yaptırdığı araştırmaların önceliğinde, elbette kızlık zarı dikimi fiyatı ve hangi hastanelerde yapıldığı sorusu gelmektedir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta sağlıktır ve mutlaka işini bilen, alanında uzman doktorların yaptığı operasyonlar, hasta sağlığına ve gizliliğine önem veren hastaneler tercih edilmesi gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatı 2017 yılı için doktor ve hastane ilişkisine bağlı olarak değişiklik gösterse de 1000 TL-3000 TL arası değişmektedir. Bunun yanı sıra kızlık zarı dikimi genel olarak özel doktor ve hastaneler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sizler için yapmış olduğumuz araştırma da özellikle Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya şehirlerinde kızlık zarı dikimi yapan hastane ve doktorların isimleri aşağıdaki gibidir.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Yapan Doktorlar

 • Dr. Ebru Zülfikaroğlu
 • Dr. Burcu Saygan Karamürselkızlık diken doktorlar
 • Dr. Esra Çabuk Cömert
 • Dr Uzay Yıldırım

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Yapan Doktorlar

 • Dr. Turgay Karakaya
 • Dr. Fatma Gençtürk Özer
 • Dr. Onur Parlak
 • Dr. Korkut Aslan
 • Doç.Dr. Ayşe Konaç

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Yapan Doktorlar

 • Dr. Özlem Gültekin
 • Dr. Hasan Yıldız
 • Dr. Ersöz İnce
 • Dr. Duygu Özkale Okyay
 • Dr. Volkan Dede

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Yapan Doktorlar

 • Doç.Dr. Ayla Üçkuyu
 • Dr.Funda Yazıcı Erol
 • Dr.Mustafa Dinç
 • Dr.Yelda Doğan
 • Dr. Mustafa Torgaç

Yukarıda il bazında sizlere aktarmış olduğumuz doktorlar, alanında uzman ve kızlık zarı dikimi konusunda sizlere yardımcı olacak profesyonel kişilerdir.

Kızlık Zarı Dikimine Alternatif Var Mıdır?

Bu başlık özellikle kızlık zarı dikimi operasyonunda korkan ve yaptırmaktan çekinen bayanlar, kızlık zarı dikiminin alternatifleri var mıdır, varsa nedir bir taraftan da bu konuyu araştırırlar. Son yıllarda özellikle cinsel ilişki, fantezi ve seks alanında, çiftlere değişik heyecanlar yaşatmayı ve cinsel hayatı renklendirmeye yönelik üretilmiş birçok seçenek bulunmaktadır. Bunların arasında yapay kızlık zarı bulunmaktadır. İster asıl amaç için kullanın, isterseniz cinsel hayatınızı renklendirmek adına tamamen zevk için deneyin, burası tamamen size kalmış. Yapay Kızlık Zarı, Japon bilim adamları tarafından üretilmiş, normal bekaret zarından beklenen tüm özelliklere sahip bir zardır.

kızlık zarı dikiminin alternatifi

Tamamen bitkisel ürünlerden oluşturulmuş olan Yapay Kızlık Zarı içeriğinde, suni kuru kan tanecikleri bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, Yapay Kızlık Zarını dikkatli bir şekilde vajina içerisine yerleştirmektir. Bu işlemi ilişkiye girmeden 30 dakika önce yapmak yeterli olacaktır. Kişi, partneriyle ilişkiye girdiği anda yapay kızlık zarı kendini yapay kan olarak dışarıya atacaktır. Kanın miktarı 20-30 damla arasında değişiklik göstermektedir. Şayet cinsel ilişki yaşayacağınız kişi, yapay zardan haberdar değilse sizi bakire zannedecek ve zarın yapay olduğunu asla anlamayacaktır. Yapay bekaret zarını internette satış yapan güvenilir sitelerden temin etmeniz mümkündür.

Tüm bu bilgiler ışığında son kararı vermek elbette kişiye ait olacaktır. Yazımızı sonlandırmadan önce kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumlarını okumanızı tavsiye eder ve dilerseniz kızlık zarı dikim videosunu da izleyebilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

 • Operasyon esnasında sadece yapılan iğneyi hissettim, onun dışında asla acı yoktu, sadece biraz gerildim, operasyon sonrası 10 dakika kadar dinlenip evime gittim, çok memnunum.
 • Düğün öncesi kızlık zarımı diktirdim ve düğün gecesi hiçbir problem yaşamadan mutlu sona ulaştım.
 • Operasyon sonrası sadece yürürken biraz zorlandım ve sızıntı şeklinde kan geldi, bunun da doktorum tarafından normal olduğu söylendi. Gayet mutluyum.
 • 2 ay önce kızlık zarımı diktirdim ve ilişkiye girdim. Kanama geldi çok mutluyum.
 • Üzerimdeki çaresizliği ve eksikliği operasyon sonrasında tamamen attım. Ne operasyon sırasında ne de sonrasında hiçbir ağrı ve sızı problemi yaşamadım. Kesinlikle çok memnun kaldım.

Kızlık Zarı Dikimi İzle:

Aşağıda yer alan video içerisinden canlı olarak kaydedilmiş kızlık zarı dikimi ameliyatını izleyebilirsiniz. Unutmayın, video yetişkinler için sadece bilgilendirme amaçlı çekilmiş olup, 18 yaş altı okurlarımızın izlemesi sakıncalıdır. Müstehcenlik içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir