ideal penis boyu

Penis Boyu Hakkında Merak Edilenler

Erkekler Arasında

Erkeklerin ve hatta kadınların bile hakkında oldukça merak duyduklar konular arasında “penis” yer almaktadır. Bu yazımızda da sizlere penis hakkında merak ettiğiniz her şeyle ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. İsterseniz öncelikle en baştan başlayarak yazımıza başlayalım. Penis; Latince kuyruk anlamına gelen, erkeklerin hem idrarını yaptıkları hem de cinsel birleşme esnasında kullandıkları cinsel organıdır. Penis yapısı itibariyle yumuşaktır fakat uyarıldığı zaman penis içindeki damarlara kan basıncı olur ve penis büyüyerek sertleşir. Buna penisin ”erekte olmuş” hali denmektedir.

penisin anatomik yapısı

Penis iki bölümden oluşmaktadır. Baş bölümü dediğimiz yer, doğuştan sünnet derisiyle kaplı olur ve daha sonra istenildiği takdirde sünnet yaptırılırsa baş bölümü daha çok ortaya çıkar. Gövde kısmı vücutla birleşik fakat hareket edebilen bir yapıya sahiptir. Gövde ve baş kısmı; erkeklerin vücudunda en duyarlı oldukları bölgedir fakat penisin başında yoğun bir şekilde sinir uçları bulunduğu için, gövdeye nazaran daha duyarlıdır ve genelde erkek baş bölgesinden orgazm olmaktadır. Penis kökünün hemen alt kısmında ise, testisler yer almaktadır. Testisler deri kaplı bir torbaya benzer ve içinde yumurta bulunur. Testisin amacı, üreme için gerekli olan spermi üretmek ve vücuda testosteron hormonu salgılamaktır.

Erkek üreme organı olan penis, bebeklikten ergenliğe kadar yavaş bir şekilde büyürken, vücut boyu uzamasının durduğu yaşa kadar olan dönem ise en hızlı büyüdüğü zamandır ve daha sonrasında bu büyüme durmaktadır. Penisin anatomik yapısını tıp öğrencilerinin dilinden izlemek isterseniz aşağıdaki videoyu görüntüleyebilirsiniz.

Yaşa Göre Penis Boyları

Erkekler de penis boyu elbette doğup erişkin bir insan olana kadar değişkenlik göstermektedir. Yapılan araştırmalarda penis boyu, kilo ve boyla alakalı değil tamamen kişinin bulunduğu yaşla orantılı olmaktadır. Tabii ki çok hızlı gelişen bireyler istisnalar arasında yer almaktadır. Bir erkeğin doğup erişkin bir birey olana kadar penis boyunda farklılıklar oluşacaktır. Yani yaşa göre penis boyu da değişkenlik göstermektedir. Penis boyu ne kadar olmalı diye düşünülecek olduğunda, bir erkeğin doğup, erişkin bir yaşa gelene kadar sahip olduğu ortalama penis boyları aşağıda belirtilmiştir.

 • Bebek penisi: 2,5 cm
 • 10 yaş: 5 cm
 • 12 yaş: 5,8 cm
 • 13 yaş:8,6 cm
 • 14 yaş:9,9 cm
 • 15 yaş:12,8 cm
 • 16 yaş:13,6 cm
 • 17 yaş:14,5 cm
 • 18 yaş:15 cm
 • 19 yaş:15,2 cm
 • 20 yaş:15,5 cm

penis boyu

Yukarıda belirtilen değerler sağlıklı bir erkeğin sahip olduğu penis boyu değerleridir. Belirtilen değerler penisin baş kısmı ile vücuda birleştiği yere kadar olan kısımdan oluşmaktadır.

Penis boyunu merak eden erkekler penis boyu nasıl ölçülür sorusuna cevap aramaya başlayacaktır. Doğru bir ölçü alabilmek için, öncelikle penisin sertleşmiş durumda olması gerekmektedir. Ölçüm için cetvel ya da mezura kullanmanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken şey, sertleşmiş haldeki penisin üzerinden kök kısmına baskı yaparak ölçüyü almak olacaktır. Fakat yine penis üzerinde kök kısmına baskı yapmadan deri üzerinden ölçü alırsanız, arada bir fark olduğunu sizde göreceksiniz. Arada çıkan bu farkın sebebi kök kısmında kiloya bağlı oluşan yağ bezesidir. Yani kilonuz normalinden biraz fazlaysa erekte haldeyken bile penisin size küçük gibi gelecektir. Fakat biraz kilo verdiğinizde penisin daha uzun olduğunu sizde fark edeceksinizdir.

Penis boyu hesaplama veya ölçme ile ilgili olarak işlemleri nasıl yapacağınızı video olarak izlemek isterseniz aşağıdaki doktor videosu size yardımcı olacaktır.

Penis boyunu ölçtükten sonra penis kalınlığını da yine mezura ile ölçebilirsiniz. Penis erekte haldeyken penis çevresini mezura ile ölçerek kalınlığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fakat penisin çapını merak edenler bunu maalesef ölçme ile anlayamayacaklardır. Bunun için genellikle uzmanların oluşturduğu bir formül bulunmaktadır. Penis çevresinin çapının 3,141 katı olduğu belirtilmiştir. Örneğin penis çevresi 12 cm olan bir erkeğin penis çapı “12,0: 3,141=3,8 cm” olarak hesaplanmıştır. Sizde kendi penis çevrenizi ölçüp örnekteki formülü uygulayarak çapını bulabilirsiniz.

İdeal Penis Boyu

Ergenlikten çıkan ve kendini tanıyan her erkeğin aklını penis boyunun yeterli olup olmadığı sorusu karıştırmaktadır. Özellikle cinsel hayata adım attıkları bu süreçte penis boyunu adeta takıntı haline getiren kişiler bile mevcuttur. Erkeklerin aklında; penis boyu ne kadar uzun olursa, karşı tarafın daha çok haz alacağına dair aslında oldukça saçma bir fikir yer edinmektedir. Bu gereksiz düşünceler maalesef erkekler üzerinde oldukça olumsuz ideal penis boyu ne kadar olmalıdırsonuçlarda doğurabilmektedir. Penisinin küçük olduğunu kendine inandıran erkekler, yaşadıkları cinsel ilişkiden haz alamama, erken boşalma, peniste sertleşme olmaması ve cinselliğe karşı isteksizlik gibi oldukça ciddi problemler yaşayabilirler. Hâlbuki penis boyunu dert etmeseler, hem cinsel ilişkiden daha fazla zevk alacaklar hem de cinsel partnerini daha çok mutlu edeceklerdir.

Aslına bakılacak olursa cinsel birliktelik için ideal penis boyu, penis sertleştikten sonra 7 cm bile olsa yeterlidir. Çünkü bir kadın mastürbasyon yaparken ufak şeylerin cinsel organına değmesi bile ona zevk verir. Kadınların ilişki esnasında orgazm olmasını sağlayan kilit nokta klitoris olduğundan ve buda vajinanın girişinde bulunduğundan penisin uzun olmasının bir önemi de kalmamaktadır. Yani buradan da yola çıkılacağı üzere penisin boyu değil daha çok işlevi önemlidir. Ve tamda bu yüzden penis boyunu dert etmek oldukça yersizdir.

Ortalama penis boyu nedir diye merak eden erkekler; bunu ancak yaşadıkları ülkelere göre değerlendirebilirler. Yapılan araştırmalar sonucunda ise; Türkiye ‘de yaşayan erkek nüfusun penis boylarının ortalaması “14 cm“olarak belirtilmiştir. Ve yine yapılan araştırmada 14 cm’lik penis boyu dünyanın da ortalama penis boyu arasında yer almaktadır. Özellikle penis boyu için ağızdan ağza yayılan ayak numarası ile penis boyu arasında ki bağda, yine yapılan araştırmalarla çürütülmüştür. Penis boyunun ne vücut kitle endeksi, ne başparmak uzunluğu ne de ayak numarasıyla yakından bir ilgisi bulunmamaktadır.

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucu ise dünyanın penis tablosu ortaya çıkarılmış oldu.

penis boyu ortalaması

Çıkan sonuçlarda penis boyları en uzun erkekler Kongo’da yaşayan erkekler olarak belirtilmiştir. Penis boyları yaklaşık 17,93 cm olarak belirtilen Kongolu erkekler en büyük penis boyuna sahip oldukları için bu durumdan hayli mutlu ve gururlular elbette. Kongolu erkeklerden sonra penis boyları en uzun olan ülke Bosna olarak belirtilmiştir. Yaklaşık 15,65 cm penis boyları bulunan Bosnalı erkekleri, 15 cm ile Fransız ve Macarlar, 14,48 cm ile Almanlar takip etmektedirler. Türkiye ise 14,41 cm ile dünya sıralamasında yer almaktadır. En kısa penise sahip olan ülke ise 9,3 cm ile Nepal ve 9,43 cm ile Tayland bulunmaktadır.

Yapılan bu dünya geneli araştırma ile de, Türkiye’de yaşayan erkek nüfusun penis boyu oldukça ideal bir penis boyu olarak görülmektedir.

en büyük penisi olan erkek

Yapılan en ilginç araştırma ise, dünyanın en büyük penisi kaç cm olduğudur. Meksika ‘da yaşayan Roberto Esquivel Cabrera isminde bir adam, yaklaşık 48 cm büyüklüğündeki penisi ile dünyadaki en büyük penise sahip olan kişi olarak görülmektedir. Şu zamana kadar hiçbir şekilde cinsel ilişki yaşayamayan Cabrera’nın, doktorlar tarafından mutlaka operasyon ile penis küçültme yapılması gerektiği vurgulansa da asla kabul etmediği belirtiliyor. Yine yapılan muayene sonucu, aslında 18 cm penise sahip olduğu, geri kalan kısmın ise sünnet derisi ve damarlardan meydana geldiği bildirilmiştir. Doktorların bir diğer görüşüne göre ise, ergenlik döneminde penis boyuna olan takıntısı yüzünden, penisine bağlamış olduğu ağırlıklardan dolayı da bu denli uzun bir penise sahip olduğu belirtilmektedir.

4 thoughts on “Penis Boyu Hakkında Merak Edilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir