ideal penis boyu

Penis Boyu Hakkında Merak Edilenler

Erkekler Arasında

Erkeklerin ve hatta kadınların bile hakkında oldukça merak duyduklar konular arasında “penis” yer almaktadır. Bu yazımızda da sizlere penis hakkında merak ettiğiniz her şeyle ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağız. İsterseniz öncelikle en baştan başlayarak yazımıza başlayalım. Penis; Latince kuyruk anlamına gelen, erkeklerin hem idrarını yaptıkları hem de cinsel birleşme esnasında kullandıkları cinsel organıdır. Penis yapısı itibariyle yumuşaktır fakat uyarıldığı zaman penis içindeki damarlara kan basıncı olur ve penis büyüyerek sertleşir. Buna penisin ”erekte olmuş” hali denmektedir.

penisin anatomik yapısı

Penis iki bölümden oluşmaktadır. Baş bölümü dediğimiz yer, doğuştan sünnet derisiyle kaplı olur ve daha sonra istenildiği takdirde sünnet yaptırılırsa baş bölümü daha çok ortaya çıkar. Gövde kısmı vücutla birleşik fakat hareket edebilen bir yapıya sahiptir. Gövde ve baş kısmı; erkeklerin vücudunda en duyarlı oldukları bölgedir fakat penisin başında yoğun bir şekilde sinir uçları bulunduğu için, gövdeye nazaran daha duyarlıdır ve genelde erkek baş bölgesinden orgazm olmaktadır. Penis kökünün hemen alt kısmında ise, testisler yer almaktadır. Testisler deri kaplı bir torbaya benzer ve içinde yumurta bulunur. Testisin amacı, üreme için gerekli olan spermi üretmek ve vücuda testosteron hormonu salgılamaktır.

Erkek üreme organı olan penis, bebeklikten ergenliğe kadar yavaş bir şekilde büyürken, vücut boyu uzamasının durduğu yaşa kadar olan dönem ise en hızlı büyüdüğü zamandır ve daha sonrasında bu büyüme durmaktadır. Penisin anatomik yapısını tıp öğrencilerinin dilinden izlemek isterseniz aşağıdaki videoyu görüntüleyebilirsiniz.

Yaşa Göre Penis Boyları

Erkekler de penis boyu elbette doğup erişkin bir insan olana kadar değişkenlik göstermektedir. Yapılan araştırmalarda penis boyu, kilo ve boyla alakalı değil tamamen kişinin bulunduğu yaşla orantılı olmaktadır. Tabii ki çok hızlı gelişen bireyler istisnalar arasında yer almaktadır. Bir erkeğin doğup erişkin bir birey olana kadar penis boyunda farklılıklar oluşacaktır. Yani yaşa göre penis boyu da değişkenlik göstermektedir. Penis boyu ne kadar olmalı diye düşünülecek olduğunda, bir erkeğin doğup, erişkin bir yaşa gelene kadar sahip olduğu ortalama penis boyları aşağıda belirtilmiştir.

 • Bebek penisi: 2,5 cm
 • 10 yaş: 5 cm
 • 12 yaş: 5,8 cm
 • 13 yaş:8,6 cm
 • 14 yaş:9,9 cm
 • 15 yaş:12,8 cm
 • 16 yaş:13,6 cm
 • 17 yaş:14,5 cm
 • 18 yaş:15 cm
 • 19 yaş:15,2 cm
 • 20 yaş:15,5 cm

penis boyu

Yukarıda belirtilen değerler sağlıklı bir erkeğin sahip olduğu penis boyu değerleridir. Belirtilen değerler penisin baş kısmı ile vücuda birleştiği yere kadar olan kısımdan oluşmaktadır.

Penis boyunu merak eden erkekler penis boyu nasıl ölçülür sorusuna cevap aramaya başlayacaktır. Doğru bir ölçü alabilmek için, öncelikle penisin sertleşmiş durumda olması gerekmektedir. Ölçüm için cetvel ya da mezura kullanmanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken şey, sertleşmiş haldeki penisin üzerinden kök kısmına baskı yaparak ölçüyü almak olacaktır. Fakat yine penis üzerinde kök kısmına baskı yapmadan deri üzerinden ölçü alırsanız, arada bir fark olduğunu sizde göreceksiniz. Arada çıkan bu farkın sebebi kök kısmında kiloya bağlı oluşan yağ bezesidir. Yani kilonuz normalinden biraz fazlaysa erekte haldeyken bile penisin size küçük gibi gelecektir. Fakat biraz kilo verdiğinizde penisin daha uzun olduğunu sizde fark edeceksinizdir.

Penis boyu hesaplama veya ölçme ile ilgili olarak işlemleri nasıl yapacağınızı video olarak izlemek isterseniz aşağıdaki doktor videosu size yardımcı olacaktır.

Penis boyunu ölçtükten sonra penis kalınlığını da yine mezura ile ölçebilirsiniz. Penis erekte haldeyken penis çevresini mezura ile ölçerek kalınlığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fakat penisin çapını merak edenler bunu maalesef ölçme ile anlayamayacaklardır. Bunun için genellikle uzmanların oluşturduğu bir formül bulunmaktadır. Penis çevresinin çapının 3,141 katı olduğu belirtilmiştir. Örneğin penis çevresi 12 cm olan bir erkeğin penis çapı “12,0: 3,141=3,8 cm” olarak hesaplanmıştır. Sizde kendi penis çevrenizi ölçüp örnekteki formülü uygulayarak çapını bulabilirsiniz.

İdeal Penis Boyu

Ergenlikten çıkan ve kendini tanıyan her erkeğin aklını penis boyunun yeterli olup olmadığı sorusu karıştırmaktadır. Özellikle cinsel hayata adım attıkları bu süreçte penis boyunu adeta takıntı haline getiren kişiler bile mevcuttur. Erkeklerin aklında; penis boyu ne kadar uzun olursa, karşı tarafın daha çok haz alacağına dair aslında oldukça saçma bir fikir yer edinmektedir. Bu gereksiz düşünceler maalesef erkekler üzerinde oldukça olumsuz ideal penis boyu ne kadar olmalıdırsonuçlarda doğurabilmektedir. Penisinin küçük olduğunu kendine inandıran erkekler, yaşadıkları cinsel ilişkiden haz alamama, erken boşalma, peniste sertleşme olmaması ve cinselliğe karşı isteksizlik gibi oldukça ciddi problemler yaşayabilirler. Hâlbuki penis boyunu dert etmeseler, hem cinsel ilişkiden daha fazla zevk alacaklar hem de cinsel partnerini daha çok mutlu edeceklerdir.

Aslına bakılacak olursa cinsel birliktelik için ideal penis boyu, penis sertleştikten sonra 7 cm bile olsa yeterlidir. Çünkü bir kadın mastürbasyon yaparken ufak şeylerin cinsel organına değmesi bile ona zevk verir. Kadınların ilişki esnasında orgazm olmasını sağlayan kilit nokta klitoris olduğundan ve buda vajinanın girişinde bulunduğundan penisin uzun olmasının bir önemi de kalmamaktadır. Yani buradan da yola çıkılacağı üzere penisin boyu değil daha çok işlevi önemlidir. Ve tamda bu yüzden penis boyunu dert etmek oldukça yersizdir.

Ortalama penis boyu nedir diye merak eden erkekler; bunu ancak yaşadıkları ülkelere göre değerlendirebilirler. Yapılan araştırmalar sonucunda ise; Türkiye ‘de yaşayan erkek nüfusun penis boylarının ortalaması “14 cm“olarak belirtilmiştir. Ve yine yapılan araştırmada 14 cm’lik penis boyu dünyanın da ortalama penis boyu arasında yer almaktadır. Özellikle penis boyu için ağızdan ağza yayılan ayak numarası ile penis boyu arasında ki bağda, yine yapılan araştırmalarla çürütülmüştür. Penis boyunun ne vücut kitle endeksi, ne başparmak uzunluğu ne de ayak numarasıyla yakından bir ilgisi bulunmamaktadır.

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucu ise dünyanın penis tablosu ortaya çıkarılmış oldu.

penis boyu ortalaması

Çıkan sonuçlarda penis boyları en uzun erkekler Kongo’da yaşayan erkekler olarak belirtilmiştir. Penis boyları yaklaşık 17,93 cm olarak belirtilen Kongolu erkekler en büyük penis boyuna sahip oldukları için bu durumdan hayli mutlu ve gururlular elbette. Kongolu erkeklerden sonra penis boyları en uzun olan ülke Bosna olarak belirtilmiştir. Yaklaşık 15,65 cm penis boyları bulunan Bosnalı erkekleri, 15 cm ile Fransız ve Macarlar, 14,48 cm ile Almanlar takip etmektedirler. Türkiye ise 14,41 cm ile dünya sıralamasında yer almaktadır. En kısa penise sahip olan ülke ise 9,3 cm ile Nepal ve 9,43 cm ile Tayland bulunmaktadır.

Yapılan bu dünya geneli araştırma ile de, Türkiye’de yaşayan erkek nüfusun penis boyu oldukça ideal bir penis boyu olarak görülmektedir.

en büyük penisi olan erkek

Yapılan en ilginç araştırma ise, dünyanın en büyük penisi kaç cm olduğudur. Meksika ‘da yaşayan Roberto Esquivel Cabrera isminde bir adam, yaklaşık 48 cm büyüklüğündeki penisi ile dünyadaki en büyük penise sahip olan kişi olarak görülmektedir. Şu zamana kadar hiçbir şekilde cinsel ilişki yaşayamayan Cabrera’nın, doktorlar tarafından mutlaka operasyon ile penis küçültme yapılması gerektiği vurgulansa da asla kabul etmediği belirtiliyor. Yine yapılan muayene sonucu, aslında 18 cm penise sahip olduğu, geri kalan kısmın ise sünnet derisi ve damarlardan meydana geldiği bildirilmiştir. Doktorların bir diğer görüşüne göre ise, ergenlik döneminde penis boyuna olan takıntısı yüzünden, penisine bağlamış olduğu ağırlıklardan dolayı da bu denli uzun bir penise sahip olduğu belirtilmektedir.

PeniXL Penis Kremi Sipariş Formu


Penis boyu ile ilgili olarak en çok tercih edilen krem olan PeniXL penis kremini bu sayfamızdan sipariş verebilirsiniz. 1 kutu fiyatı 89 TL olan PeniXL kremin fiyatına kargo ve kapıda ödeme bedelleri de dahildir. 2 kutu satın aldığınız zaman yanında 69 TL değerinde Novagra 30 kapsül hediye olarak gelirken, 3 kutu sipariş verirseniz 160 TL değerinde penis pompası da hediye edilmektedir. Sipariş vermek için yukarıda yer alan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Penis Boyu Hakkında Merak Edilenler” makalemizde 14 yorum bulunmaktadır.

  1. Ben de Penixl isimli kremden oldukça fayda gördüm kardeşim. Tavsiyen üzerine almıştım. 3 aydın kullanıyorum 6 santim kadar büyüme sağladı bende de.

 1. Bahsettiğiniz penis boyu ölçüleri gerçek mi ya? Bazı ülkelerin ortalaması çok büyük. Bir de santim değilde inç olarak vermişiniz sanırım. 1 santimetre 0,39 inç olduğuna göre ortalama 2,5 ile de çarpacağız. Kadınlar o kadar büyük penisi nasıl içlerine alıyorlar ki?

 2. Penis boyu nasıl hesaplanır ve ölçülür diye aklıma takılan bazı sorular vardı. Bu konuda ayrıntılı olarak bilgi verdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Ben cetvel ile ölçtüğümde Türkiye’nin ortalamasının üzerinde çıktı. Çok memnun oldum. Her ne kadar önemli olan boyu değil işlevi denilse de boyu da gerçekten çok önemli. Penis boyu ufak diye bir arkadaşımın çocuğu olmuyordu. Penixl isminde büyütücü kullanarak büyüttü daha sonra olmuştu.

 3. Gezdiğim İnternet sitelerinde ülkelere göre falan bir çok tablo ile karşılaştım fakat yaşa göre penis boyu tablosu sadece sizin sitenizde paylaşılmış. Yazınızı merak edenler için çok faydalı buldum fakat bazı eksikleri var. Örneğin penis boyunu uzatan yiyecekler ve bitkilerden de bahsetmiş olsaydınız daha faydalı olurdu. Çünkü ben sizin tarafsız yayın yaptığınızı düşünüyorum. İnternet üzerinde bir çok satıcı kendi ürünlerinin penisi büyüttüğünden bahsetmiş. ben onlara çok inanmıyorum. Sizin gibi araştırmacıların yapacakları yönlendirmelere güveniyorum.

  1. Merhabalar Caner Bey, öncelikle güveniniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Biz şu ürün penisi büyütür, şu kadar büyütür, bu kadar kalınlaştırır demekten çekiniyoruz. Çünkü bu etkiler kişiden kişiye göre değişmektedir. Penisi büyütmede faydalı olduğunu düşündüğümüz bitkiler ile ilgili bir makale hazırlıyoruz. En kısa süre içerisinde makalemiz tamamlanmış olacak, size mail ile bildirim yapacağız.

 4. Penis boyu hesaplama ile ilgili olarak videoyu izledim. Ben daha önce yumurtalıkların altından hesaplıyordum ve ortalamanın üzerinde diye seviniyordum. Yanlış hesaplama yaptığımı fark ettim. Normal olarak ölçtüğüm zaman ise maalesef ortalamanın altında kalıyormuşum. tavsiye ettiğiniz PeniXL penis büyütücü kremi kullanacağım mecburen.

 5. Bilimsel olarak hazırladığım bir makalemin içerisine penis boyu tablosu koymak için araştırma yaparken yazınız ile karşılaştım. Gördüğüm kadarıyla bu konu ile ilgili olarak benden fazla araştırma yaparak hepsini bir yazıda toplamışsınız. Harcadığınız emeği ücretsiz olarak faydalanmamız için bizler ile paylaştığınız için sizleri tebrik ediyorum.

  1. Elimizden geldiği kadar okurlarımıza faydalı bilgiler sunmak için çalışıyoruz Buğra Bey. Sizin gibi olumlu geri dönüşler aldıkça da araştırmalarımızı daha da severek yapıyoruz. İlginize biz teşekkür ederiz. Bir nebze de olsa faydalı olabildiysek ne mutlu bizlere.

 6. Benim penisim küçük olduğu için ciddi sorunlar yaşıyorum. Özellikle eşimi tatmin edemiyorum ve çocuğumuzun olmamasını da küçük olmasına başlıyorum. Büyütücü krem ve hap kullanmak yerine https://www.penispompasi.xyz sitesinde satılan penis büyütücü pompayı kullandım. Etki gördüm fakat çok ufak (fındık penis diye geçiyormuş) olduğundan dolayı istediğim boyutu elde edemedim. En son çare penis boyu uzatma ameliyatı olmaya karar verdim. Bu konu hakkında da bilgilendirme yapabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir